CAPAROL – kvalita za rozumnú cenu

CAPAROL -ocenenie Best buy award

Caparol získal ocenenie prestížneho medzinárodného spotrebiteľského prieskumu Best Buy Award 2019/2020, ktorý každoročne realizuje nezávislá švajčiarska spoločnosť ICERTIAS. 

Veľmi nás teší priazeň zákazníkov a tešíme sa naďalej na ďalšiu spoluprácu aj v nadchádzajúcom období.

Carbopor a jeho vlastnosti “pružnost“

Uhlíkové vlákno (-normovaný názov)je súvislé vlákno obsahujúce z drvivej väčšiny uhlíkové atómy a s priemerom medzi 5–10 μm. Jeho najväčšou výhodou sú vynikajúce štrukturálne vlastnosti, vynikajúci pomer odolnosti v ťahu k váhe, tepelná a chemická odolnosť. Zatiaľ najväčšou nevýhodou je pomerne vysoká cena výroby.

Všeobecná charakteristika:

Pri výrobe uhlíkového vlákna sa atómy uhlíka spájajú do kryštalickej mriežky paralelne k pozdĺžnej ose vlákna, čo má za následok vysokú pevnosť v ťahu. Typicky je viacero vlákien spájaných dohromady a tvoria niť, ktorá je ďalej spracovaná na tkaninu podľa konkrétnych potrieb.

Okrem vysokej pevnosti v ťahu sa uhlíkové vlákno vyznačuje aj vynikajúcou odolnosťou voči agresívnym chemikáliám, vysokej teplote a má nízku tepelnú rozťažnosť. Tieto vlastnosti spolu s veľmi nízkou hmotnosťou ho predurčujú ako vynikajúci konštrukčný materiál v leteckej a kozmickej technike, športových potrieb, motoristickom športe aj armáde. Pri niektorých aplikáciách je nahrádzaný najmä kevlarovýmvláknom, ktoré má podobné vlastnosti, ale je podstatne lacnejšie na výrobu.

Postupne vytláča sklené vlákno, ktoré je síce extrémne lacné, ale má podstatne vyššiu hmotnosť a aj v iných aspektoch nedosahuje také dobré výsledky, ako uhlíkové vlákno.

Samotné uhlíkové vlákno je zväčša len hlavným konštrukčným materiálom pri výrobe kompozitných materiálov. Väčšinou sa uhlíkové vlákna alebo tkanina z uhlíkových vlákien (aj v niekoľkých vrstvách), vytvaruje do presne požadovaného výsledného tvaru, spevní epoxidovou živicou a vytvorí tak uhlíkový laminát. Je obdobou sklolaminátu, kde namiesto uhlíkových vlákien sa použijú sklené vlákna.

Uhlíkový laminát má vyššiu pevnosť ako oceľ, je však ľahší a pružnejší. Taktiež sa s ním ľahšie pracuje a umožňuje vytvárať prakticky akékoľvek predmety a tvary aj v amatérskych podmienkach. Pre vysokú tepelnú odolnosť sa vyrábajú špeciálne uhlíko-grafitové kompozity, ktoré sa vyhotovujú spekaním uhlíkových vlákien do grafitovej matice. zdroj-wikipedia

Omietka Capatect Carbopor a jej vlastnosti

Dekoratívna omietka je na báze hybridnej silikónovej disperzie so štruktúrou „zrno na zrno“
podobnou škrábanej/hladenej omietke, určená je pre povrchové úpravy fasád. Vhodná ako krycia
vrstva na kontaktné tepelno izolačné systémy Capatect a na sanačné omietkové systémy.
Vlastnosti štruktúrovaných omietok Capatect CarboPor: sú plnené uhlíkovými vláknami, majú vysokú
difúznu schopnosť a sú vodo odpudivé (výrazný „perličkový“ efekt). Vďaka
fotokatalytickému účinku sa štruktúrované omietky Capatect CarboPor vyznačujú aktívnym
samočistiacim efektom a zvýšenou ochranou proti primárnemu napadnutiu
mikroorganizmami (riasami a hubami). Uhlíkové vlákna v omietke pôsobia ako rozptýlená
výztuž a omietka je vďaka tomu mimoriadne mechanicky odolná.

Dizajn Fasády a Interiéru

* GERMAN DESIGN AWARD WINNER * Vynikajúca aplikácia pri komunikácií so zákazníkom a skvelý pomocník pri navrhu fasád alebo interiérov.

V podstate na počkanie a rýchlo s jediným fotom. V pohyblivom obraze môžete zvolené povrchy zafarbovať a ladiť v reálnom čase. Odporúčame.

Snímka obrazovky

Aplikácia funguje len na kompatibilnych zariadeniach.
download link na aplikáciu v nahľade:

Plán obnovy – ako využiť dotácie na zateplenie rodinného domu ?

Každý majiteľ staršieho domu, ktorý spĺňa podmienky tak môže podať žiadosť a dostať finančný príspevok na obnovu svojho domu, vďaka čomu ušetrí na nákladoch na energie a pomôže zvýšiť kvalitu životného prostredia. Investíciu bude realizovať Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), ktorá patrí pod ministerstvo životného prostredia. Program obnovy rodinných domov bude trvať do polovice roku 2026. Viac sa dozviete na https://obnovdom.sk/ Obnov dom - https://obnovdom.sk/ Plán obnovy a odolnosti SR – https://www.planobnovy.sk/ Ministerstvo životného prostredia – https://www.minzp.sk/ Slovenská agentúra životného prostredia – https://www.sazp.sk/

 

Na čo všetko môžete získať príspevok?

Príspevok na obnovu rodinného domu môžete získať na jedno alebo viacero opatrení pri dodržaní podmienky minimálnej úspory 30% (a viac) primárnej energie oproti stavu pred obnovou. Z plánu obnovy sú podporované nasledovné skupiny opatrení:

  • Zlepšovanie tepelno-technických vlastností
  • Inštalácia zdroja energie
  • Zelená strecha
  • Akumulačná nádrž na dažďovú vodu
  • Tieniaca technika
  • Odstránenie azbestu

Súčasťou oprávnených nákladov je aj projektová dokumentácia.